Deklaracja polityki (EPS)

Zarządzenie Rektora w sprawie wprowadzenia Deklaracji Polityki Programu Erasmus+
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na lata 2021-2027

Deklaracja Polityki Programu Erasmus+
PWSZ w Głogowie na lata 2021-2027

Erasmus Policy Statement
2021-2027 (English version)

 

Deklaracja Polityki Programu Erasmus+ Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie (obecnie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie) na lata 2021-2027

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie (State University of Applied Sciences in Glogow) jako jednostka szkolnictwa wyższego będąca beneficjentem Programu Erasmus+ od 2008 r. będzie nieustannie wzbogacać swoją ofertę edukacyjną poprzez poprawę jej jakości, atrakcyjności i dostępności, dając możliwość czynnego uczestniczenia w Programie Erasmus+ studentom i pracownikom oraz przygotowania ich do sprawnego funkcjonowania w globalnej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie kształcenia na możliwie najwyższym poziomie, z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnej, podkreślając przy tym fundamentalne wartości jakimi są edukacja i kultura, będące kluczem do przyszłości. Poprzez działania o wymiarze międzynarodowym wzmocnimy konkurencyjność Uczelni i będziemy dążyć do ciągłego zwiększania liczby mobilności studentów oraz pracowników postępując zgodnie z zasadami polityki Programu Erasmus+ oraz przyjętymi standardami europejskimi. Zamierzamy kontynuować rozpoczęte już działania mające na celu skuteczną promocję i realizację Programu, a przede wszystkim wprowadzać innowacje, zarówno w zakresie mobilności edukacyjnej, jak i przygotowania zawodowego.

Dzięki współpracy z Narodową Agencją Programu Erasmus+ studentom oferowane będą wyjazdy w celu realizacji studiów oraz praktyk zawodowych w zagranicznych uczelniach partnerskich i przedsiębiorstwach, z którymi zamierzamy kooperować w myśl idei rozwoju umiejętności i kompetencji całego środowiska akademickiego. Jesteśmy gotowi na dalsze współdziałanie ze Wspólnotą Europejską, jednocześnie deklarując otwartość na zaspokajanie potrzeb edukacyjnych przyjeżdżających do nas studentów, nauczycieli i pracowników na kierunkach zgodnych z profilami kształcenia Uczelni, przy wykorzystaniu dostępnych środków mających na celu zniesienie wszystkich barier gospodarczych, społecznych i kulturowych uczestników wymiany. Oprócz mobilności realizowanych w ramach współpracy z krajami Programu, zamierzamy również kontynuować owocną współpracę z krajami partnerskimi, zwłaszcza państwami Europy Wschodniej w drodze wymiany studentów i pracowników.

Nasze działania będą ukierunkowane na  rozwijanie wiedzy teoretycznej z jednoczesnym doskonaleniem umiejętności zawodowych poprzez bogatą ofertę dydaktyczną na kierunkach o profilu praktycznym. Prowadzenie zajęć z wiedzy teoretycznej będzie mieć natychmiastowe przełożenie na jej wykorzystanie w realnej rzeczywistości. Deklarujemy chęć współpracy z obecnymi i nowymi instytucjami, w zakresie dostępu do bazy naukowo-dydaktycznej oraz specjalistycznego sprzętu w ramach realizacji zajęć oraz tworzenia prac naukowo-badawczych. Dla zwiększenia sprawności komunikacji i wymiany informacji zamierzamy rozwijać infrastrukturę cyfrową. Studenci w jeszcze łatwiejszy sposób będą mieli szansę nabyć niezbędne umiejętności, a wykwalifikowana kadra nauczycieli akademickich zapewni profesjonalną pomoc merytoryczną w kontekście indywidualnego rozwiązywania problemów i sprostania oczekiwaniom uczestników. Zamierzamy utrzymać wskaźnik wzrostu liczby studentów podejmujących studia i praktyki w zagranicznych jednostkach edukacyjnych. Dzięki udziale w Programie Erasmus+ nasi studenci będą doskonale przygotowani do wymogów stawianych im przez pracodawców i zyskają szansę zatrudnienia na całym kontynencie europejskim.

Strategia internacjonalizacji Uczelni zakłada:

Strategia Uczelni zakłada, by wszystkie działania podejmowane w ramach Programu Erasmus+ były zgodne z hasłem „user-friendly”, co oznacza, że ma być on „przyjazny dla uczestnika”  – niezależnie od sytuacji ekonomicznej i innych okoliczności. Dołożymy wszelkich starań, aby osoby uczestniczące zdobywały cenną wiedzę i umiejętności, poszerzając przy tym swoje horyzonty. Czerpiąc wszelkie korzyści, które niesie za sobą Program Erasmus+ uczestnicy wzmocnią swoją tożsamość europejską oraz wzbogacą życie osobiste i zawodowe.

Pragniemy zwiększać wymiar społeczny Europy poprzez budowanie europejskiego obszaru edukacyjnego, być częścią wielkiego międzynarodowego przedsięwzięcia jakim jest Program Erasmus+ i wspólnie z innymi krajami jednoczyć się w zapewnieniu edukacji na możliwie najwyższym poziomie przy jednoczesnym poszanowaniu  dziedzictwa kulturowego wszystkich narodów.

 

Exit mobile version