– Informacje dla studentów

logo PANS

W ramach programu Erasmus+ studenci PANS w Głogowie mogą:

  • studiować za granicą w partnerskiej instytucji szkolnictwa wyższego,
  • odbywać praktykę (staż*) w przedsiębiorstwie, instytucie badawczym, laboratorium, organizacji lub innym odpowiednim miejscu pracy za granicą.

*Dotyczy mobilności niedawnych absolwentów w ramach cyklu studiów, na którym składają oni wniosek o praktykę.

Ponadto, studenci mogą również łączyć okres studiów za granicą z praktyką (stażem), co dodatkowo zwiększa efekty uczenia się i sprzyja rozwojowi umiejętności.

Organizacja Erasmus Student Network przygotowała dla studentów przewodnik „Erasmus: A Complete Guide”, w którym znajdują się informacje m. in. dotyczące uznawania punktów ECTS, ważnych dokumentów, ubezpieczeń i wskazówki mające na celu przygotowanie do administracyjnych i logistycznych aspektów podróży. E-book podkreśla, w jaki sposób ESN, szczególnie poprzez Program Buddy/Mentor, może ułatwić przejście do nowej kultury i pomóc w nawiązaniu cennych przyjaźni. Przewodnik oferuje porady dotyczące zawierania nowych znajomości, zwiedzania kraju goszczącego, nauki języka, zagłębiania się w kulturę, typowych aktywności, utrzymywania relacji podczas i po wymianie, wykorzystywania zdobytych umiejętności podczas pobytu za granicą i przekształcania ich w przyszłe możliwości zawodowe, oraz wiele więcej, dając praktyczne porady we wszystkich aspektach poprzez zabawne i interaktywne ilustracje. Przewodnik dostępny jest TUTAJ.

Back to top