– Baza praktyk Erasmus+

logo PANS
baza praktyk Erasmus+ (grafika)

Mając na celu promocję praktyk w ramach programu Erasmus+, organizacja studencka Erasmus Student Network Polska podjęła inicjatywę związaną z rozbudową Bazy Praktyk Erasmus+ – pierwszej w Polsce bazy firm, organizacji i innych instytucji, w których polscy studenci z powodzeniem odbyli praktyki w ramach programu Erasmus+. Baza ta powstała w ubiegłym roku akademickim i od tamtej pory jest nieustannie wzbogacana o kolejne wpisy zdobywane bezpośrednio od studentów polskich uczelni.

W Bazie znajdują się informacje o:

  • kraju i mieście, w którym odbyła się mobilność,
  • kierunku studiów oraz uczelni, na jakiej znajdowała się osoba wyjeżdżająca,
  • organizacji/firmie/instytucji, jaka przyjęła osobę wyjeżdżającą,
  • wymaganiach, jakie osoba wyjeżdżająca musiała spełnić.

Celem stworzenia Bazy była chęć odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie zagranicznymi praktykami wśród polskich studentów. Znalezienie sprawdzonej organizacji przyjmującej często jest dużym wyzwaniem. Dzięki Bazie Praktyk Erasmus+ proces poszukiwań znacząco się skraca, przez co zadowolenie wśród studentów przygotowujących się do wyjazdu rośnie. Studenci (absolwenci), którzy zrealizowali praktykę w ramach Erasmus+, proszeni są o wypełnienie ankiety dostępnej pod TYM linkiem.

ESN Polska stworzyła również ogólnopolską grupę na Facebooku Studenckie wyjazdy z Erasmus+. Grupa stanowi przestrzeń, na której każdy student znajdzie informacje dot. procesu rekrutacji, przygotowań do wyjazdu, pomocy finansowej, uczelni zagranicznych i życia codziennego w docelowym miejscu wyjazdu. Organizowane są na niej webinary prowadzone przez studentów, którzy już wrócili z wymiany (do tej pory ukazało się 25 odcinków tematycznych, a więc mnóstwo praktycznych informacji i rad).  Społeczność liczy już ponad 25 000 członków! Link do grupy znajduje się TUTAJ.

Erasmus Student Network Polska jest częścią jednej z największych studenckich organizacji w Europie, odpowiedzialnej za wspieranie i rozwój wymian studenckich, obecna w ponad 500 instytucjach szkolnictwa wyższego w 45 krajach. Sieć ta jest stale rozwijana i poszerzana. Misją ESN jest wzbogacanie społeczeństwa poprzez międzynarodowych studentów. W Polsce ESN to 29 sekcji lokalnych, które są obecne w największych miastach.

 

About Author

Leave Comment


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Back to top