– Nakrętki, aby pomóc Nadii

logo PANS
Serce Pomocy przy PANS w Głogowie opróżnione już po raz piąty

W ramach akcji „Nakręć się na pomaganie” już po raz piąty udało nam się zapełnić Serce Pomocy przy PANS w Głogowie. Tym razem plastikowe nakrętki trafiły do Nadii Śmigaj, aby wspomóc jej dalszą rehabilitację.

Nadia od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym, epilepsją, zanikiem nerwów wzrokowych, deformacją klatki piersiowej i podwichnięciem stawów biodrowych. Przeszła obustronną operacją zeza zbieżnego naprzemiennego, obustronną osteotomię stawów biodrowych oraz selektywną rizotomię grzbietową. Dziewczynce niezbędna jest stała rehabilitacja, zaopatrzenie ortopedyczne, ciągła opieka specjalistów, jak i hospicjum domowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę nakrętek. Dzięki Waszej pomocy udało się dołożyć cegiełkę dla Nadii, co może przyczynić się do poprawy jakości jej życia. Nakrętki odebrała pani Karina – mama dziewczynki, oraz pani Dorota – przyjaciółka rodziny, które dołączają się do podziękowań za okazaną pomoc.

Serce Pomocy zostało zakupione dzięki środkom programu Erasmus+, co umożliwiło realizację tej szczytnej akcji. Działanie to nie tylko wspiera potrzebujących, ale również integruje społeczność lokalną wokół wspólnego celu, jakim jest niesienie pomocy innym.

Zdjęcie Nadii pochodzi z archiwum prywatnego pani Kariny Śmigaj.

 

About Author

Leave Comment


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Back to top