– Prof. Turkmen Lutfullah z Uşak University z wizytą w PANS w Głogowie

logo PANS
Prof. Turkmen Lutfullah z Usak University z wizytą w PANS w Głogowie

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Głogowie aktywnie rozwija współpracę z tureckim Uşak University, co zostało potwierdzone niedawną wizytą prof. Turkmena Lutfullaha. Pan profesor przeprowadził wykłady dla studentów i poznał bliżej naszą uczelnię. Spotkał się z JM Rektor dr Katarzyną Rusak, Dyrektor Instytutu Humanistycznego dr Anną Ziółkowską oraz Uczelnianym Koordynatorem Erasmus+ mgr. inż. Grzegorzem Macherą.

Wizyta pana profesora miała na celu promowanie wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie pedagogiki. W trakcie wykładów profesor T. Lutfullah omówił główne problemy napotykane w kształceniu nauczycieli, zwracając uwagę na kluczowe aspekty przygotowania ich do zawodu. Przedstawił ponadto porównanie systemów edukacyjnych w Turcji i Polsce, co pozwoliło słuchaczom lepiej zrozumieć różnice i podobieństwa między tymi dwoma krajami. Pan profesor podkreślił, jak ważne jest, aby przyszli nauczyciele byli dobrze przygotowani do wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesne społeczeństwo.

Podczas wykładów studenci oraz pracownicy uczelni byli zachęcani do aktywnego udziału w programie Erasmus+, który oferuje możliwość mobilności międzynarodowej. Profesor T. Lutfullah przede wszystkim zapraszał do odwiedzenia Uşak University, gdzie studenci oraz pracownicy mogą zdobyć cenne doświadczenia i nawiązać międzynarodowe kontakty. Grupa słuchaczy bardzo pozytywnie odebrała zajęcia przygotowane przez pana profesora, który dzięki swojej szerokiej wiedzy zyskał sympatię uczestników, zarażając ich entuzjazmem i uśmiechem. Studenci uznali, że wykład był dla nich nie tylko ciekawy, ale także inspirujący i motywujący do dalszej nauki i rozwoju zawodowego.

Dzięki mobilności w ramach Erasmus+ prof. T. Lutfullah miał okazję zapoznać się z ogólną atmosferą panującą w PANS w Głogowie. Odwiedził uczelnianą bibliotekę, która jest ważnym centrum zasobów edukacyjnych dla studentów i pracowników. Zwiedził również specjalistyczne pracownie, w tym salę Montessori, gdzie przyszli pedagodzy uczą się nowoczesnych metod nauczania, centrum symulacji medycznej, które oferuje realistyczne warunki do nauki praktycznych umiejętności medycznych, a także hasztagownię i konspiratornię – miejsca kreatywnych działań studentów. Szczególną uwagę prof. T. Lutfullaha przyciągnął robot humanoidalny Adam. Nasz gość był pod wrażeniem nowoczesnego i specjalistycznego wyposażenia pracowni PANS, zwłaszcza narzędzi wspierających kształcenie osób z niepełnosprawnościami.

Współpraca z Uşak University oraz wizyty takie jak ta prof. T. Lutfullaha są dowodem na to, jak ważne są międzynarodowe kontakty i wymiana doświadczeń w dziedzinie edukacji. Dają one możliwość nie tylko poszerzenia wiedzy, ale także nawiązania wartościowych relacji i zdobycia nowych perspektyw, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju obu instytucji.

Biuro Erasmus+ dziękuje p. inż. Karolowi Kolano za wsparcie podczas prezentacji uczelnianych pracowni.

 

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

 

 

About Author

Leave Comment

Back to top