– Współpraca międzynarodowa w ramach programu Erasmus+

logo PANS
Prof. dr hab. inż. Marcin Witczak, Prorektor ds. Nauki i Internacjonalizacji PANS w Głogowie podczas wizyty dydaktycznej w partnerskiej uczelni Hochschule Ravensburg-Weingarten (Niemcy)

Przedstawiciele naszej uczelni, prof. dr hab. inż. Marcin Witczak – Prorektor ds. Nauki i Internacjonalizacji PANS w Głogowie oraz mgr Anna Akielaszek-Witczak – Koordynator Biura Współpracy z Zagranicą, reprezentowali naszą uczelnię podczas wizyty dydaktycznej w partnerskiej uczelni Hochschule Ravensburg-Weingarten w Niemczech, gdzie doświadczyli inspirującej wymiany wiedzy z międzynarodową społecznością akademicką.

Nowoczesne technologie i globalne perspektywy

Podczas zajęć prowadzonych w języku angielskim, studenci z takich krajów jak m.in. Niemcy, Hiszpania i Indie mieli okazję zgłębić fascynujące tematy z zakresu nowoczesnych technologii. Pan profesor Marcin Witczak angażował słuchaczy do dyskusji, prezentując zagadnienia dotyczące automatyki i robotyki:

  • wprowadzenie do sztucznej inteligencji,
  • algorytmy ewolucyjne w zastosowaniach inżynierskich,
  • wprowadzenie do diagnostyki uszkodzeń i utrzymania ruchu,
  • zwiększanie użyteczności interfejsów człowiek-maszyna z zastosowaniem KIS.ME IoT.

Z kolei mgr Anna Akielaszek-Witczak skupiła się na interdyscyplinarnych aspektach edukacji i współpracy międzykulturowej. Tematy obejmowały:

  • prezentację PANS w Głogowie – ukazanie potencjału naszej uczelni na arenie międzynarodowej,
  • interfejsy człowiek-maszyna w nauczaniu języków obcych,
  • polsko-niemieckie korelacje kulturowe,
  • zastosowania platformy Pearsona.

Korzyści, które wykraczają poza sale wykładowe

Udział w tym projekcie w ramach programu Erasmus+ to nie tylko rozwój kompetencji dydaktycznych i naukowych, ale także szansa na budowanie trwałych relacji międzynarodowych. Współpraca z Hochschule Ravensburg-Weingarten otworzyła drzwi do nowych projektów i inicjatyw, a wkrótce planowane są kolejne wspólne działania w ramach programu Erasmus+.

To dowód na to, że nauka nie zna granic, a współpraca międzynarodowa przynosi inspiracje, które kształtują przyszłość edukacji.

 

About Author

Leave Comment

Back to top