W ramach programu Erasmus+ studenci PANS w Głogowie mogą:
- studiować za granicą w partnerskiej instytucji szkolnictwa wyższego,
- odbywać praktykę (staż*) w przedsiębiorstwie, instytucie badawczym, laboratorium, organizacji lub innym odpowiednim miejscu pracy za granicą.
*Dotyczy mobilności niedawnych absolwentów w ramach cyklu studiów, na którym składają oni wniosek o praktykę.
Ponadto, studenci mogą również łączyć okres studiów za granicą z praktyką (stażem), co dodatkowo zwiększa efekty uczenia się i sprzyja rozwojowi umiejętności.
- Rozwój osobisty i zawodowy: studiowanie lub realizacja praktyki/stażu w innym kraju to szansa na zdobycie unikalnych doświadczeń, które wzbogacą CV i zwiększą szanse na rynku pracy.
-
Nauka języków obcych: zanurzenie się w obcej kulturze to najlepszy sposób na opanowanie nowego języka. Codzienne życie, zajęcia i rozmowy z miejscowymi mogą poprawić biegłość językową.
-
Międzynarodowe przyjaźnie: poznawanie ludzi z całego świata to nie tylko nowe znajomości, ale też cenne kontakty na przyszłość.
-
Kultura i podróże: Erasmus+ to nie tylko nauka, ale też możliwość odkrywania nowych miejsc, smakowania lokalnej kuchni i uczestniczenia w lokalnych tradycjach i festiwalach.
-
Wsparcie finansowe: Erasmus+ oferuje stypendia, które pomagają pokryć koszty podróży i życia za granicą.
Organizacja Erasmus Student Network przygotowała dla studentów przewodnik „Erasmus: A Complete Guide”, w którym znajdują się informacje m. in. dotyczące uznawania punktów ECTS, ważnych dokumentów, ubezpieczeń i wskazówki mające na celu przygotowanie do administracyjnych i logistycznych aspektów podróży. E-book podkreśla, w jaki sposób ESN, szczególnie poprzez Program Buddy/Mentor, może ułatwić przejście do nowej kultury i pomóc w nawiązaniu cennych przyjaźni. Przewodnik oferuje porady dotyczące zawierania nowych znajomości, zwiedzania kraju goszczącego, nauki języka, zagłębiania się w kulturę, typowych aktywności, utrzymywania relacji podczas i po wymianie, wykorzystywania zdobytych umiejętności podczas pobytu za granicą i przekształcania ich w przyszłe możliwości zawodowe, oraz wiele więcej, dając praktyczne porady we wszystkich aspektach poprzez zabawne i interaktywne ilustracje. Przewodnik dostępny jest TUTAJ.