– Dr Katarzyna Miłek w Uşak University (Turcja)

logo PANS
Dr Katarzyna Miłek w Uşak University (Turcja)

Dr Katarzyna Miłek – wykładowczyni Instytutu Humanistycznego PANS w Głogowie w dziedzinie pedagogiki wczesnoszkolnej reprezentuje naszą uczelnię na arenie międzynarodowej ze wsparciem programu Erasmus+. Obecnie przebywa w Uşak University w Turcji, gdzie prowadzi serię zajęć dla studentów w ramach STA (Staff Mobility for Teaching). Ich tematyka mieści się w obszarze specjalistycznych zainteresowań badawczych prowadzącej. Mobilność to również doskonała okazja do porównania tamtejszego systemu oświaty na tle metod stosowanych w naszej uczelni, a także poznania nowych, innowacyjnych umiejętności pedagogicznych związanych z opracowywaniem programów nauczania. Wykłady dr K. Miłek spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony studentów, jak i kadry akademickiej Uşak University. Zainteresowanie, jakie wywołały jej zajęcia, świadczy o nieustannej potrzebie wymiany wiedzy i doświadczeń między partnerskimi uczelniami.

Podczas pobytu w Turcji, dr K. Miłek ma niepowtarzalną okazję do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z zagranicznymi studentami. Zajęcia, które prowadziła, obejmowały szeroki zakres tematów związanych z pedagogiką wczesnoszkolną, w tym innowacyjne metody nauczania oraz zastosowanie elementów terapii w edukacji. Tureccy studenci chętnie biorą udział w warsztatach z dziedziny arteterapii, dramaterapii, koloroterapii, poznając przy tym ich wpływ na życie człowieka. Pani doktor przygotowała także interaktywny moduł edukacyjny „In the sea world”, który skupia się na angażowaniu dzieci w proces nauczania poprzez badanie i poznawanie świata morskiego, co ma na celu stymulowanie ich naturalnej ciekawości i chęci odkrywania.

Wizyta dr K. Miłek w Turcji jest częścią długoterminowej strategii PANS w Głogowie, mającej na celu rozwijanie międzynarodowej współpracy oraz promowanie naszej uczelni jako miejsca, gdzie kształcenie odbywa się na najwyższym poziomie. Program Erasmus+ jest dla naszej społeczności akademickiej kluczowym narzędziem w osiąganiu tych celów, umożliwiając naszym wykładowcom i studentom zdobywanie doświadczeń na prestiżowych uczelniach zagranicznych oraz przyciąganie wybitnych naukowców do Polski. Rozwijanie współpracy z Uşak University to kolejny krok w kierunku umacniania naszej pozycji jako uczelni otwartej na świat i gotowej na wyzwania nowoczesnej edukacji.

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

About Author

Leave Comment


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Back to top